|
Спочатку нагадаємо Вам, що відгук ліцензії, а також процедура з банкрутства - зовсім різні з юридичної позиції речі. Далі, варто ознайомитись із публікацією відомих українських юристів проте, що робити, якщо збанкрутіла страхова компанія або у неї відкликали ліцензію. Тут принципова відмінність полягає в тому, що відкликання ліцензії не зможе зняти зі страхової фірми зобов'язання з відшкодування страхового вкладу, а також не виступає обов'язковою умовою для розірвання договору з фірмою, протягом півроку з моменту відкликання цієї ліцензії.
Всі договори страхування автоматично розриваються
При банкрутстві або ж процедурі реорганізації страхової фірми всі договори страхування разом з нею автоматично розриваються (клієнти мають при цьому право на повернення певної частини сплаченої ними премії, а також на одержання виплати у тому випадку, якщо подія відбулася до моменту банкрутства такої страхової фірми.
До речі, банкрутство, в основному, слідує після відкликання спеціальної ліцензії. Фірма просто позбавляється можливості укладати нові договори, і, таким чином, головного джерела доходів. Причому, процедуру банкрутства починають, звичайно, або засновники фірми, або її кредитори - тоді, коли вони ніяк не можуть отримати власних грошей.
Якщо фірма повинна Вам виплату або певну частину премії згідно з договором, то Ви, в якості її кредитора, за допомогою суду володієте правом повернути борг з банкрута. Причому, в порядку черговості скоєних розрахунків разом з кредиторами (вона була встановлена 134 статтею Закону України про неплатоспроможність (банкрутство)).
Платити за полісом ОСЦПВ доведеться не страховій
Але якщо Ви, припустимо, потрапили в ДТП вже після закінчення того, як страхова фірма визнавалася банкрутом, то Вам вже ніхто не зобов'язаний виплачувати збиток по КАСКО, а якщо Ви виступаєте основним винуватцем ДТП - то платити за полісом ОСЦПВ потерпілому. Отже, якщо у страхової фірми відкликали ліцензію, однак вона судом банкрутом не визнана, то відповідно до закону, у неї ще є півроку на передачу власних договорів в іншу фірму або на їх припинення разом з поверненням певної частини премії власним страхувальникам.
До дня припинення або ж безпосередньої передачі договору страхування фірма несе відповідальність згідно нього, навіть, в незалежності від актуального стану власної ліцензії. При цьому, ні передати договори в іншу страхову компанію, ні зуміти розірвати їх без отримання Вашої згоди вона права не має. Це ще в теорії. На практиці ж, керівництво цих фірм часто ховається, залишивши все навколо напризволяще.
У разі, якщо Ви раптом виявилися винуватцем події ДТП і у Вас поліс ОСАГО такої фірми на руках, то потерпілий, зумівши озброїтися завіреною копією поліса, зобов'язаний звернутися в РСА за виплатою компенсації, а якщо відшкодування, яке передбачено законом, що стосується ОСАГО, йому ніяк недостатньо, то разом з претензією до Вас.
Часом РСА робить певні заяви відносно того, що страхова фірма, котра пішла з ринку, не передала в РСА необхідні реєстри реалізованих полісів та інші документи, що повністю позбавляє РСА ймовірності виробляти певні компенсаційні виплати. Подібні заяви повністю суперечать нинішнім законам.
Все, що треба Вам представити в РСА, щоб зуміти довести, що такий поліс ОСАГО Вами дійсно куплений, так це його копія, нотаріально завірена. Якщо винуватцем ДТП виступає інший водій, то Ви можете повернути страховку в звичайному порядку з його страхової фірми.
Якщо ж сума виплати буде недостатня або мова, в основному, йде про інші види страхування, то один єдиний поки вихід для Вас - це вирішити подати до суду позов на страхову фірму або на винуватця ДТП.
Що Вам робити, якщо страхова компанія - банкрут?, автор — juridicaladdress.com.ua
Рейтинг статьи: 95% из 100 возможных. Голосов всего: 365. Отзывов пользователей: 195.
|
|
|
|