|
Звісно, процес розлучення подружжя досить тривалий та пов'язаний із багатьма питаннями майнового характера, які мають бути вирішені. Одним із таких моментів і виступає поділ майна подружжя при розлученні. Для того, щоб зясувати, що і як треба дфілити слід звернутись до сімейного адвоката. В свою чергу в цій статті ми наведено основні правила розподілу власності при розлученні. Отже, розрізняють два види спільно нажитого майна: приватна особиста власність, спільно нажита власність. Спочатку варто навчитися розрізняти два поняття.
До першого виду власності відноситься все майно, яке було придбано до шлюбу. Однак, це ніяк не означає, що все інше майно - це спільно нажите.
Для цього у статті 57 СК України було чітко позначено, що є спільно нажитим майном, і що є приватною особистою власністю. Для початку, розглянемо першу частину майна, а саме, приватну особисту власність :
- - всіляке майно, яке купувалося під час існування сім'ї, на підставі відмінних договорів спадкування, дарування,
- - всіляке майно, яке купувалося за час існування сім'ї, проте було куплено за кошти, які належали виключно одному з подружжя,
- - речі, які підлягають речам індивідуального користування (також, сюди відносяться особисті коштовності, навіть, якщо такі були придбані із загального капіталу),
- - премії та винагороди, отримані за особисті заслуги,
- - суми по страхуванню.
Крім цього, можна також розглядати випадок, коли фактично родина не проживала разом, а тому, все майно, яке купувалося за спільні гроші, є виключно особистою власністю, якщо судовим рішення не встоновлено інакше.
Усіляке інше майно, яке купувалося парою за час існування сімейних уз, належатиме їм на праві спільної власності. Крім цього, варто враховувати факт, що майно буде майже в будь-якому випадку належати обом в рівних частках.
Чіткий порядок речей, який вважається спільно нажитою власністю:
- - все майно, крім того, яке було виключене з цивільного обороту,
- - пенсія, заробітна плата, стипендія, інше,
- - майно та спортивні речі, які придбані за час шлюбу, проте необхідні для особистого користування,
- - житло, яке було придбано за спільні кошти, або навіть, за кошти одного з подружжя.
Коротко про власність подружжя або спільно нажите майно, автор — juridicaladdress.com.ua
Рейтинг статьи: 95% из 100 возможных. Голосов всего: 286. Отзывов пользователей: 133.
|
|
|
|